Czy wszyscy w 2018r. muszą wymienić kasy na online'owe?

Nie. Przechodzenie z kas tradycyjnych do online'owych będzie odbywało się stopniowo. Co miesiąc, od stycznia 2018r. przez następne 3 lata będą wytypowane branże, które muszą zmienić urządzenia fiskalne (czyli zarówno kasy jak i drukarki fiskalne) na onlinowe. Jeszcze nie ma konkretnych harmonogramów. Ci co kupili kasy w 2017r. prawdopodobnie będą ostatni w kolejce, więc kupując dzisiaj kasę będzie można z niej jeszcze kilka lat korzystać.


Co jeżeli nie mam dostępu do internetu?

Jeżeli sprzedawca nie ma internetu w miejscu korzystania z kasy fiskalnej, to niestety musi go zorganizować. Na szczęście istnieje teraz możliwość posiadania internetu za jedynie 5 zł miesięcznie, więc nie wiąże się to z wielkimi kosztami. 

____________________________________________________________________________________________

Przy zakupie kasy fiskalnej w NEKE załatwiamy

dostęp do internetu za 5 zł miesięcznie.

________________________________________________________________________________________________


Jakie korzyści dla właścicieli firm niesie on-line'owa rewolucja?

Otóż kasy on-line'owe wg najnowszej ustawy muszą mieć możliwość podłączenia terminala płatniczego. Do tej pory tylko niektóre kasy fiskalne miały taką funkcję. Innych plusów narazie nie odnotowaliśmy :)


Czy w 2017r. opłaca się kupować tradycyjne kasy fiskalne, skoro wkrótce będzie trzeba je wymienić?

To nie jest kwestia opłacalności, gdyż skoro leży na sprzedawcy taki obowiązek to nie ma innego wyjścia - musi zakupić w 2017r. tradycyjną kasę fiskalną. Na szczęście producenci przewidzieli tego typu problem i oferują kasy i drukarki fiskalne ONLINE READY, czyli takie, które można zakupić już dziś, a producent gwarantuje dostosowanie ich do onlinowości w odpowiednim dla sprzedawcy czasie. Wiąże się to z ceną zakupu o 200 zł wyższą oraz późniejszą dopłatą 200 zł w momencie przejścia na funkcję on-line. 


Szczegółowe informacje tutaj: www.kasy-fiskalne.ONLINE-READY.pl


Jeżeli macie dodatkowe pytania odnośnie tego tematu piszcie lub dzwońcie do nas. Chętnie wyjaśnimy zmieniające się przepisy związanie z kasami fiskalnymi.