Kasy fiskalne online wprowadzają ducha naszych czasów w system podatkowy. Kasy "online" będą na stałe połączone z Centralnym Repozytorium Kas, do którego będą wysyłane dane dotyczące sprzedaży. Ministerstwo uważa, że taki sposób działania sprawi, że ewidencja będzie bardziej rzetelna. Na dodatek liczy, że sama świadomość monitorowania sprawi, że nieuczciwym sprzedawcom odechce się podejmowania prób oszustwa.

Zakres i cel zmian kas fiskalnych online

Wprowadzenie kas fiskalnych online jest regulowane przez dwa projekty aktów prawnych:

  • Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach

  • Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

Wdrożenie nowych przepisów ma na celu:

  • uszczelnienie i walka z luką w VAT

  • zwiększenie akceptacji płatności bezgotówkowych oraz zapewnienie konsumentom dostępu do pieniądza elektronicznego oraz paragonów elektronicznych

  • wprowadzenie nowego standardu protokołu komunikacyjnego do repozytorium centralnego dla nowych urządzeń fiskalnych wchodzących do eksploatacji, a także standardowego protokołu (‘Plug & Play’) do komunikacji kas fiskalnych z terminalami płatniczymi

  • możliwie szybkie wycofanie z eksploatacji urządzeń, które są przestarzałe i nie mogą być dostosowane do nowych wymagań, a ich kontrola jest utrudniona.

3 Kategorie wprowadzania kas w poszczególnych branżach

HARMONOGRAM WYMIAN:

➡️od 01.2020
MECHANICY, WULKANIZACJA, SPRZEDAŻ PALIW

➡️od 07.2020
GASTRONOMIA, NOCLEGI, SPRZEDAŻ OPAŁU

➡️od 01.2021
FRYZJERZY, KOSMETYCZKI, BUDOWLANKA, LEKARZE, DENTYŚCI, PRAWNICY, POPRAWA KONDYCJI FIZYCZNEJ

Oferujemy pełną instalację kas wraz z fiskalizacją i szkoleniem!:

-Kasy fiskalne online Zabrze

-Kasy fiskalne online Gliwice

-Kasy fiskalne online Rybnik

-Kasy fiskalne online Strzelce opolskie

-Kasy fiskalne online Katowice

-Kasy fiskalne online Bytom


Państwowe dofinansowanie 90%


Resort finansów wspomaga przedsiębiorców, którzy nie mają wolnych środków na modernizacje kas. Nowe przepisy przewidują refundację w wysokości 90 proc. ceny zakupu (bez podatku), ale nie więcej niż 700 zł tylko w przypadku kupna całkowicie nowej kasy. Ministerstwo finansów chce w ten sposób promować nowe typy kas online.

Wydłużenie okresu zwrotu ulg przeznaczonych na zakup kas online

Zgodnie z nowelizacją nastąpić miałoby wydłużenie okresu do zwrotu przez podatników odliczonych lub zwróconych im kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących z 3 do 4 lat.


Według szacunków Ministerstwa Finansów wprowadzenie kas online ma spowodować uszczelnienie systemu, oraz co z tym idzie wpłynięcie do budżetu państwa dodatkowych 11 mld zł.